top of page

 Батьківська сторінка

1

10 заповідей виховання дитини.

Батькам на замітку !

 

1. Не чекайте, що Ваша дитина буде такою самою, як Ви. Або - як Ви хочете. Виховання має допомогти Дитині стати не Вами, а собою.

 

2. Не вимагайте від дитини плати за все, що Ви робите для неї. Ви дали своїй дитині життя, як вона може віддячити Вам? Вона дасть життя іншій людині, та - наступній: це і є нескіцнченний закон вдячності  .

 

3. У процесі виховання дитини не зганяйте на дитині свій поганий настрій, щоб у старості не їсти гіркий хліб, бо що посієш, те й пожнеш.

 

4. Не ставтеся до проблем Вашої дитини зверхньо: для дитини її проблеми не менш тяжкі ніж Вам Ваші.

 

5. Не принижуйте в процесі виховання.

 

6. Не мучте Себе, якщо не можете дати щось своїй дитині; мучте, якщо можете і не даєте .

 

7. Вмійте любити чужу дитину. Ніколи не робіть чужій дитині те, чого б не хотіли би, щоб інші зробили Вашій. Не забувайте Ваша дитина також слідкує за Вами – і бере приклад як ставитися до оточуючих.

 

8. Дозвольте дитині “ заважати” !

 

Серед молодих батьків сьогодні модно вивчати всілякі нові розвиваючі методики. Десятки журналів для тат і мам, сотні книг і брошур дають безліч порад з виховання, а індустрія товарів для дітей пропонує тисячі навчальних іграшок: кубики Зайцева, інтелектуальні ігри Нікітіна, посібники Монтессорі, м'які конструктори, лего і пазли ... Все б добре, тільки найчастіше вже після тижня застосування багато розвиваючих методик чомусь відпадають через непотрібність, а навчальні іграшки лягають мертвим вантажем на дно манежу і припадають пилом у коробках..

 

Перші півгодини дитина могла займатися ними, а потім втрачає будь-який інтерес. Проте стільниковий телефон, пульт від телевізора, навіть звичайна ложка – лишаються необхідними та поза конкуренцією. Просто, дитина – така ж людина, як і ми з Вами. Ось вона істина, яка лежить на поверхні, але чомусь її так складно прийняти батькам.

 

Все, що потрібно це - дозволити дитині брати участь у всіх ваших справах. Мама чистить картоплю - 3 місячний малюк може в цей час сидіти в слінгу прив'язаний до мами, піврічному можна видати очищену картоплину - нехай облизує, катає по підлозі, пробує на зуб, або стукає ложкою по каструлі, а ось однорічному помічнику цілком впоратися з укладанням очищеної картоплі в каструлю, дворічному (не бійтеся, ви ж поруч) дайте негострий ніж - нехай вчитися чистити картоплю. А яке захоплення викличе у дитини просіювання борошна, розкочування тіста і можливість переливати воду з чашки в каструлю, або через лійку у пляшку ...

 

9.Будьте ближчі до природи

 

На присадибній ділянці кожен квадратний метр просто напханий різними “розвиваючими іграшками “. Копаєте город - дайте дитині маленьку лопату, і вона буде з захопленням допомагати Вам. Сієте газонну траву - дайте дитині насіння, і вона з радістю буде повторювати за Вами. 2-3 річний дачник цілком може впоратися з власною грядкою - виділіть йому маленький клаптик землі і покажіть, як садити картоплю. Головне, і ви самі зможете переробити всі справи, і дитина отримає безцінний досвід справжніх СПРАВ. Для дитини це справжня пригода і найкраща розвиваюча методика.

 

10. Любіть свою дитину будь-яку: неталановиту, невдачливу, неуважну; спілкуючись з нею, радійте, бо дитина - це свято, яке поки що з Вами.

 

Можна зробити з усього цього висновок: діти народжуються не тільки для того, щоб ми їх виховували, а й для того, щоб вони виховували нас. Для того щоб зробити свою дитину кращою, батькам необхідно зробити кращими Себе. Це основний постулат виховання дитини!

Як виховати дитину незалежною особистістю, цілеспрямованою та просто доброзичливою людиною?

Англійська мова міцно увійшла до нашого життя, тому охочих її вивчити стає все більше й більше. Зараз знання англійської мови необхідне кожному, хто хоче домогтись успіху в житті. Але багато хто після марно витраченого часу опускає руки й відкладає її вивчення до кращих часів. Чому? Насправді, вивчення іноземної мови - це ціле мистецтво! Так-так, мистецтво. А ви все ще вчите слова зі словників? Пора ламати стереотипи. Під час навчання ви можете проявляти всю вашу фантазію та кмітливість, щоб вам було не нудно вивчати англійську мову. Забудьте нудні підручники та довідники. Прийшов час учити мову так, як ви цього хочете!


Для максимально ефективного вивчення англійської мови необхідно пройти навчання в комплексі, із кваліфікованими викладачами, наприклад, на курсах англійської в Києві. Якщо ж ви намагаєтесь вивчити англійську самостійно, надихніть себе за допомогою порад щодо вивчення англійської мови.

  • Для початку вам слід зробити колаж на стіні за допомогою англійських слів, пов'язаних з культурою країни, мову якої ви хочете вивчити. Наприклад, вивчаючи англійську, ви можете повісити на стіну зображення прапора Великої Британії. Це важке завдання. Почніть викладати прапор з тих слів, які вже вивчили, й поступово додавайте нові.

  • Скористайтесь Інтернетом. Зараз у мережі дуже багато сайтів з вивчення англійської мови. Уроки в мережі, як правило, відрізняються від уроків на курсах англійської мови, що, безсумнівно, дасть свої результати.

  • Поставте собі мету. Визначте, для чого вам потрібна мова. Можливо, ви скоро відвідаєте англомовну країну або вам запропонували роботу, для якої необхідне знання іноземної мови. Нехай ця мета стане для вас додатковою мотивацією. Поділить основне завдання на кілька маленьких для їх швидкого вивчення.

  • Спробуйте оточити себе іноземною мовою. Для початку поміняйте мову меню телефону з російської на англійську. А потім спробуйте писати друзям смс англійською, читати новини, слухати музику тощо.

  • Любите спілкуватись? Тоді заведіть друга для листування. Щоденні листи англійською будуть покращувати вашу мову й комунікативні навички. До речі, можна вивчити корпоративну англійську в Oxford School і спробувати себе в діловому листуванні.

  • Якщо ваша англійська ще недостатньо хороша, щоби спілкуватися з іноземцем, то долучіть до цього свого старого друга. Йому теж не завадить покращити англійську. Тим більше, дуже весело йти по вулиці та базікати, як іноземці.

  • Якщо ви все ж соромитесь, хоча й даремно, спробуйте думати англійською. Спочатку буде складно, але потім ви звикнете й навіть втягнетесь.

  • Перегляд фільмів – дуже приємне заняття. То ж чому б не поєднати приємне з корисним? Дивіться фільми англійською! Якщо важко, включайте субтитри.

  • Не варто забувати і книги. У вас є унікальна можливість познайомитися з шедеврами світової літератури оригінальною мовою. Але це більше підходить для середнього та просунутого рівня володіння мовою, для початкового рівня існують адаптовані книги.

  • Чи ведете ви особистий щоденник? Якщо ні, то тепер вам варто його завести. Так, і писати вам доведеться англійською. Почніть із 2-3 речень, а потім можна й цілі твори писати.

  • Напевно, у вас є свої кумири. Прочитайте їх біографії, подивіться інтерв'ю з ними. І про них більше дізнаєтесь, і англійську потренуєте.

  • Співайте пісні! Шукайте тексти своїх улюблених пісень, їх переклади й підспівуйте.

  • Головне - регулярність. Кожного дня робіть кроки до свого успіху в розумінні англійської мови.

  • Атакуйте англійську мову з усіх боків: слухайте аудіо, дивіться відео, розмовляйте та пишіть.

  • Розслабтесь. Не турбуйтеся про те, що ви щось не розумієте, не можете сказати. Дуже важливо завжди залишатись у доброму гуморі. Будьте позитивними!

  • http://osvita.ua/languages/how-to-learn/37267/

3

15 практичних порад щодо вивчення англійської мови

2

Уроки англійської мови з Іриною Опеченик

      Чи задумувались Ви коли-небудь над тим, як вчиться говорити маленька дитина? Чи підраховували Ви кількість допущених помилок у мовленні дитини, і скільки разів Ви виправляли її? Безліч разів. Але оскільки наше мислення безперервне і постійне, так і наше мовлення може бути безперервним. Виправляючи дитину, ми не помічаємо, що маля не відразу засвоює правильне слово.
      Коли починається вивчення іноземної мови, чомусь очікується, що дитина повинна засвоїти нові слова відразу ж, почувши їх всього кілька разів, більшість з яких не тільки нові, а ще й не асоціюються у неї ні з чим.
     Турботливі батьки проявляють ініціативу і записують дітей до репетиторів. Дуже схвально. Та 2 - 3 заняття на тиждень, як показує практика, не вирішують проблему. Як би не викладався вчитель, а без щоденних регулярних занять успіху можна досягти років через 7 – 10. Так, не дивуйтесь, багато втрачається за 2 - 3 дні перерви між заняттями, коли немає іншомовного спілкування.
Як один із шляхів вирішення цього питання пропоную батькам спілкуватися з дитиною на англійській мові. Почніть з простого - привітань  вранці, по телефону, прощань при розставанні. Не турбуйтесь про рідну мову, нею діти розмовлятимуть з друзями та знайомими. Також це один із способів безпеки. Якщо хтось зателефонує Вашим дітям від Вашого імені, а привітається не англійською, це стане своєрідним попередженням.

Подаю коротенький список привітань, який при бажанні можна розширити і вдосконалити.   

  • Hello! Hi! – Привіт!

  • Hello, everyone! -  Привіт усім!

  • How are you? -  Як поживаєш?

  • I’m fine, thanks. -  Дякую, добре.

  • And how are you? -  А ти як?

  • I’m very well, too. -  Я також дуже добре.

  • I’m glad to meet you. -  Радий зустрітися з тобою.

  •  Pleased to meet you. - Радий зустрітися з тобою.

  •  Nice to meet you, too. - Я також.

  •  I’m glad to greet you. - Радий привітати тебе.

  • Good morning! - Доброго ранку!

  • Good afternoon! -  Доброго дня!

  • Good day! - Доброго дня!

  • Good evening! -  Доброго вечора!

  • Goodnight! - Добраніч!

  • Goodbye! - До побачення!

  • Bye! - До побачення!

  • So long! -  Бувай!

  • See you soon. -  Незабаром побачимося.

  • See you! - До побачення! Побачимося!

  • See you later! -  До зустрічі!

  • Take care! - Тримайся!

  • Take care of yourself! -  Бережи себе! Будь здоровий!

  • (http://ukraine.filolingvia.com)

Батьки і діти — це любов і сльози,
Це вічне щастя і одвічний біль.
Це сонце і тепло, сніги й морози,
Мед на вуста й на вічні рани сіль.
Як на троянді — колючки і квіти,
Так і в житті є радість і печаль.
Високі мрії й дуже різні діти...
Чомусь таке трапляється, на жаль.
Всім хочеться все мати в ідеалі,
Причому водночас і без зусиль.
Щоб щастя без труда та без печалі
Пливло саме у руки звідусіль.
Та у житті такого не буває.
Запам’ятати треба в чому річ:
Зоря щаслива лиш тоді засяє,
Якщо трудитись будеш день і ніч.
А діти — це і щастя, і турбота,
Відповідальність і тривога теж.
Без відпочинку й вихідних робота,
Любов така, яка немає меж.

Англійська з носіями мови: плюси й мінуси

            Реаліями нинішнього етапу розвитку суспільства стали міжнародні відносини, регулярні та міцні контакти із зарубіжними партнерами, спілкування за допомогою Інтернету – міжнародного інформаційного ресурсу. Англійська мова стабільно перетворюється на мову міжнародного спілкування. Її популярність і затребуваність фахівців, які вільно нею володіють, незмінно зростають.

           Вільне володіння передбачає можливість правильно розуміти англійську мову й коректно висловлюватись не тільки письмово. При виборі курсів або шкіл англійської мови основним параметром є не тільки кваліфікація викладачів, а й наявність у програмі певної кількості годин спілкування з носіями мови. Не варто разом з тим робити ставку тільки на них і вибирати курси, де викладають тільки носії мови, оскільки в такому спілкуванні є як плюси, так і мінуси.

Плюси навчання на курсах, де викладання ведуть носії мови

         Спілкування з носіями мови – це можливість з перших хвилин зануритись у досліджувану культуру країни. Ще один фактор – невимушеність. Це означає, що спроби розмовляти з носієм англійської вашою рідною мовою проваляться. Він не зрозуміє вас, а це вже мотивація для того, кого навчають, змиритись і прагнути якомога швидше почати розмовляти англійською.

        Починаючи спілкуватися з англомовним викладачем-носієм мови, кожний студент відразу отримує потужний стимул для подальшого прогресу у своїх заняттях. Відчувши радість від того, що його розуміють не просто викладачі, а англомовні люди, студенти роблять різкий ривок у навчанні.

Читати далі: http://osvita.ua/languages/how-to-learn/

 

15 практичних порад щодо вивчення англійської мови

  • Для початку вам слід зробити колаж на стіні за допомогою англійських слів, пов'язаних з культурою країни, мову якої ви хочете вивчити. Наприклад, вивчаючи англійську, ви можете повісити на стіну зображення прапора Великої Британії. Це важке завдання. Почніть викладати прапор з тих слів, які вже вивчили, й поступово додавайте нові.

  • Скористайтесь Інтернетом. Зараз у мережі дуже багато сайтів з вивчення англійської мови. Уроки в мережі, як правило, відрізняються від уроків на курсах англійської мови, що, безсумнівно, дасть свої результати.

  • Поставте собі мету. Визначте, для чого вам потрібна мова. Можливо, ви скоро відвідаєте англомовну країну або вам запропонували роботу, для якої необхідне знання іноземної мови. Нехай ця мета стане для вас додатковою мотивацією. Поділить основне завдання на кілька маленьких для їх швидкого вивчення.

  • Спробуйте оточити себе іноземною мовою. Для початку поміняйте мову меню телефону з російської на англійську. А потім спробуйте писати друзям смс англійською, читати новини, слухати музику тощо.

  • Любите спілкуватись? Тоді заведіть друга для листування. Щоденні листи англійською будуть покращувати вашу мову й комунікативні навички. До речі, можна вивчити корпоративну англійську в Oxford School і спробувати себе в діловому листуванні.

  • Якщо ваша англійська ще недостатньо хороша, щоби спілкуватися з іноземцем, то долучіть до цього свого старого друга. Йому теж не завадить покращити англійську. Тим більше, дуже весело йти по вулиці та базікати, як іноземці.

  • Якщо ви все ж соромитесь, хоча й даремно, спробуйте думати англійською. Спочатку буде складно, але потім ви звикнете й навіть втягнетесь.

  • Перегляд фільмів – дуже приємне заняття. То ж чому б не поєднати приємне з корисним? Дивіться фільми англійською! Якщо важко, включайте субтитри.

  • Не варто забувати і книги. У вас є унікальна можливість познайомитися з шедеврами світової літератури оригінальною мовою. Але це більше підходить для середнього та просунутого рівня володіння мовою, для початкового рівня існують адаптовані книги.

  • Чи ведете ви особистий щоденник? Якщо ні, то тепер вам варто його завести. Так, і писати вам доведеться англійською. Почніть із 2-3 речень, а потім можна й цілі твори писати.

  • Напевно, у вас є свої кумири. Прочитайте їх біографії, подивіться інтерв'ю з ними. І про них більше дізнаєтесь, і англійську потренуєте.

  • Співайте пісні! Шукайте тексти своїх улюблених пісень, їх переклади й підспівуйте.

  • Головне - регулярність. Кожного дня робіть кроки до свого успіху в розумінні англійської мови.

  • Атакуйте англійську мову з усіх боків: слухайте аудіо, дивіться відео, розмовляйте та пишіть.

  • Розслабтесь. Не турбуйтеся про те, що ви щось не розумієте, не можете сказати. Дуже важливо завжди залишатись у доброму гуморі. Будьте позитивними!

  • (http://osvita.ua/languages/how-to-learn/37267/)

Вивчаємо англійську самостійно

Безкоштовні книжки англійською можна знайти на таких сайтах:

free-ebooks.net,

chestofbooks.com,

publicbookshelf.com (романи і новели),

readprint.com,

classicbook.info 

classicshorts.com (класика),

contemporarywriters.com

buzzle. com (сучасна англійська література),

eastoftheweb.com (короткі оповідання, лінгвістичні ігри),

magickeys.com

en.childrenslibrary.org (дитячі книжки з картинками).

Комплексні сайти для самостійних занять:

learnenglish.britishcouncil.org,

bbc.co.uk / worldservice / learningenglish, wsu.edu / ~ brians / errors / errors.html (про помилки в англійській мові),

ut1english.blogspot.com (збірка безкоштовних онлайн ресурсів для вивчення англійської мови),

azargrammar.com

www.ego4u.com (граматика), 

learn-english-online.org,

english-online.org.uk.

Підкасти і відео:

howcast.com

ehow.com (професійні поради у всіх життєвих сферах),

ted.com (майстер-класи від знаменитостей),

bbc.co.uk / podcasts.

Субтитри до фільмів:

tvsubtitles.net

Літні школи та стипендіальні програми:

unistudy.org.ua,

eastchance.com,

freestudiesabroad.blogspot.com (весь світ),

www.eu-edu.org

ec.europa.eu / ploteus (Європа),

www.studyinsweden.se 

www.svefi.net/su/ (Швеція),

helsinkisummerschool.fi (Фінляндія),

studyinnorway.no (Норвегія),

studyindenmark.dk (Данія),

summer-school.hss.ed.ac.uk (Шотландія),

joycesummerschool . ie (Ірландія),

www.ishss.uva.nl (Голландія).

bottom of page