My E-Teaching Portfolio
Незалежне тестування-2015:
серпом по неякісній освіті
Український центр оцінювання якості освіти розпочав підготовку до проведення зовнішнього оцінювання-2015. І вже запропонував серйозні зміни до процедур ЗНО. Ідеї спеціалістів із тестування викликали справжній ажіотаж - від абсолютної підтримки до повного неприйняття. Адже б'ють по нечесному вступу і примушують замислитися над підвищенням якості освіти.
Що ж нового буде у ЗНО 2015 року? На ці питання відповідає директор УЦОЯО Ігор Лікарчук.
(Читати далі, тисни http://osvita.ua/test/43398/ )
Визначено дати проведення тестів ЗНО у 2015 році
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році відбудеться у червні 2015 року, а загальнообов’язкове тестування випускників шкіл з української мови і літератури у квітні.
Відповідно до календарного плану проведення ЗНО, що затверджений Міністерством освіти і науки, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 3 червня тестом з французької мови та завершиться 26 червня тестуванням з хімії. За цей період, випускники шкіл 2015 року, а також минулих років, які вирішать продовжити здобуття освіти у вищих навчальних закладах, матимуть можливість скласти від одного до трьох з 11 запропонованих тестових предметів.
Загальнообов’язковий тест з української мови і літератури буде проведено 24 квітня. Результати тестування, які одночасно зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи, будуть оголошені до 15 травня.
До 20 травня школи отримають від Українського центру оцінювання якості освіти відомості з результатами державної підсумкової атестації з української мови своїх випускників.
Іншою особливістю проведення ЗНО у 2015 році є виділення окремих днів для проведення тестувань з іноземних мов. Нагадаємо, у попередні роки зовнішнє оцінювання з іноземних мов проводилося в один день, а абітурієнти мали можливість обрати лише один тест з чотирьох іноземних мов.
(Читати далі, тисни http://osvita.ua/test/44778/ )
ЗНО з англійської мови: особливості тесту 2015 року
Тест зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови у 2015 році складається з трьох частин: читання, використання мови, письмо.
У тесті ЗНО з англійської мови будуть використані завдання чотирьох форм: завдання на встановлення відповідності, завдання з вибором однієї правильної відповіді, завдання на заповнення пропусків у тексті та завдання з розгорнутою відповіддю.
Загальна кількість завдань тесту – 43, останнє завдання передбачає створення абітурієнтом на бланку відповідей Б власного висловлення у письмовій формі відповідно до запропонованої комунікативної ситуації.
На виконання всіх завдань тесту ЗНО з англійської мови учасникам буде відведено 120 хвилин.
Завдання на встановлення відповідності - у завданнях учасникам буде запропоновано підібрати заголовки до текстів/частин текстів із поданих варіантів; твердження/ситуації до оголошень/текстів; запитання до відповідей або відповіді до запитань. Завдання вважається виконаним, якщо абітурієнт встановив правильну відповідність і позначив правильний варіант відповіді у бланку відповідей А.
Тест містить 11 завдань цієї форми (від №1 до №5 та від №11 до №16), виконання яких буде оцінено в 0 або 1 тестовий бал. 1 бал - за правильно встановлену відповідність; 0 балів, якщо правильної відповідності не встановлено або відповіді не надано.
(Читати далі, тисни http://osvita.ua/test/training/5048/)
Відбулося навчання педагогічних працівників області, які можуть бути членами експертних груп при Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти та старших екзаменаторів області з української мови та літератури
26 березня 2015 року на базі КУ «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області» відбулися навчання педагогічних працівників, які можуть працювати експертами груп з предметів тестування для визначення порогового бала, та старших екзаменаторів області з української мови та літератури. представниками Глибоцького району а даних навчаннях були: Радкевич О.О. - вчитель світовоі літератури Глибоцького ліцею, Заяц В.П. - методист з іноземних мов РМЦ, Гумельник Р.Р. - вчитель географії Димківського НВК, Сучеван Ш.Г. - вчитель математики Сучевенської ЗОШ.
У заході взяли участь Любінець Іван Любомирович, заступник директора ІФРЦОЯО, Гарасимчук Зоряна Іванівна, методист ІФРЦОЯО.
Навчання-інструктаж відкрила Світлана Іванівна Прінько, директор Групи моніторингу, яка зазначила, що у цій залі зібралися найкращі вчителі, методисти, викладачі області, які можуть бути членами предметних експертних груп при визначенні порогу «склав/не склав» після кожного тестування. Вона зазначила, що це досить відповідальна та почесна місія.
Любінець Іван Любомирович ознайомив присутніх з новою технологією визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року. У її основу покладено традиційне для практики оцінювання визначення порогу «склав/не склав». Подібна технологія використовується в більшості країн світу, де практикується проведення зовнішніх іспитів, і передбачає чітке розмежування абітурієнтів на тих, хто має мінімально необхідний обсяг знань і на тих, хто його не має. Поріг «склав/не склав» буде визначатися шляхом використання двох методик – В. Ангоффа та К. Беука. Перша методика заснована на вимогах до обсягу знань, друга – на врахуванні найбільш допустимої кількості тих, хто не виконав тест.
Учасники заходу в ході практичної роботи вчилися самостійно визначати імовірність виконання кожного із завдань сертифікаційних робіт з предметів тестування мінімально підготовленим абітурієнтом, а також передбачати відсоток учасників, які, на їхню думку, повинні подолати відповідний поріг.
За результатами виконаних робіт УЦОЯО визначить експертів з кожного предмета тестування для роботи під час основної сесії ЗНО-2015.
Гарасимчук Зоряною Іванівною було проведено навчання зі старшими екзаменаторами з української мови та літератури, яка звернула увагу присутніх на те, що цьогоріч змінено процедуру перевірки завдання з відкритою відповіддю, а саме: власне висловлення перевірятиметься один раз (попередніми роками здійснювалася подвійна перевірка) та зменшено кількість екзаменаторів, які задіяні до відповідної роботи (в 2015 році – 66 осіб; минулі роки – 113). Пункт перевірки буде створено на базі Чернівецької ЗОШ № 5. Також наголосила на тому, що всі абітурієнти обов’язково повинні писати власне висловлення. Випускники, які вибрали поглиблений рівень знань, мають чітко розприділяти час виконання робіт.
Представниками Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти відзначено високий рівень проведення наради – навчання.
IMG_5827.JPG1.jpg |
---|
IMG_5829.JPG3.jpg |
IMG_5830.JPG1.jpg |
1427530326_img_4183.jpg |
1427530362_img_4190.jpg |
1427530326_img_4183.jpg |
1427530323_img_4177.jpg |
1427530305_img_4178.jpg |
Випускний іспит з англійської у формі ЗНО скасовано
Міністерством освіти і науки прийнято рішення про відміну проведення державної підсумкової атестації учнів 11 класів з іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідний наказ підписано міністром освіти і науки Сергієм Квітом.
Згідно із затвердженими змінами, державна підсумкова атестаціїя з іноземної мови у 2015/16 навчальному році залишиться обов’язковою, однак буде проведена навчальними закладами самостійно і не у формі ЗНО.
Інші два предмета державної підсумкової атестації учнів 11 класів (українська мова та математика / історія України) будуть проведені у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
У МОН зазначають, що таке рішення ухвалене враховуючи звернення громадських організацій, батьків та учнів.
Також наказом міністерства розширено період проведення ДПА в 11-х класах. Випускні іспити відбудуться з 5 до 30 травня.
Додатково див.: Наказ МОН № 1050 від 08.10.15 року "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 вересня 2015 року № 940"
Якими будуть ЗНО та ДПА з іноземної мови у 2016 році?
Відомо, що (наказ Міністерства освіти і науки України від 14.09.2015 № 923 (із змінами)) ДПА з іноземної, яка залишаєтсья обов'язковою для всіх випускників шкіл, буде такою:
-
Це буде державна підсумкова атестація (випускний іспит) з поєднанням зовнішнього незалежного оцінювання у навчальних закладах. Тобто цей іспит буде проводитись у школах, і це буде лише ДПА, результат якої піде до атестату.
-
Щодо змісту та форми цієї ДПА наразі відомо, що будуть використані письмові завдання, що напрацьовані для зовнішнього незалежного оцінювання. А також перевірятиметься 3 основні види мовленнєвої діяльності: читання, письмо та аудіювання. Нагадаємо, що раніше перевірялось читання та письмо, у цьому році додається ще й аудіювання.
-
А в наступному 2017 році ДПА повністю буде суміщена із ЗНО.
ЗНО з іноземної мови буде таким:
-
як і минулого 2015 року випускники, яким для вступу на вибрану спеціальність потрібен результат зовнішнього оцінювання, будуть складати його у тому ж форматі, який був минулого року. Тобто, якщо для вступу потрібна іноземна, випускник складатиме спочату обов'язкову ДПА з іноземної у школі, а згодом ЗНО з іноземної у пункті проведення тестування.
Наразі потрібно чекати наступних уточнюючих новин або зразків тестів, які будуть проходити випускники у 2016 році. Як тільки вони з'являться, ми обов'язково поінформуємо.
(http://znoclub.com/inshe/793-yakimi-budut-zno-ta-dpa-z-inozemnoji-movi-u-2016-rotsi.html)
«Правильні» підручники для підготовки до ЗНО
На початковому етапі підготовки до ЗНО виникає море запитань. З чого почати? Як встигнути? Де взяти? Скільки працювати? З ким та чим готуватись?
Відповіді на багато з них ви точно знайдете на нашому порталі. Прогуляйтесь ним або скористайтесь картою. А наразі відповідаємо на те, яке неймовірно часто зустрічається у соцмережах.
За яким підручником готуватись до ЗНО?
Відповідь містить назви та імена авторів підручників, за якими радять готуватись колишні учасники ЗНО, вчителі та навіть випускники.
Ось вони - «правильні» підручники:
Англійська мова
1. Євчук О. В., Доценко І. В. Англійська мова. Довідник + тести. Повний повторювальний курс
2. І. В. Доценко, О. В. Євчук, С. В. Мясоєдова, О. О. Ходаковська. Англійська мова. Комплексне видан
+ Підручники британських видавництв, які підходять для підготовки до ЗНО
1. Grammar and Vocabulary for First Сertificate. Longman
2. FCE Practice Tests Plus 1 New Edition. Longman
3. English Grammar in Use. Raymond Murphy. Cambridge University Press
4. Grammarway. 2,3,4. Jenny Dooley, Virginia evans. Express Publishing
Німецька мова
1. Гоголєва Г.В. Комплексне видання. Київ (Літера).
2. Грицюк І. Німецька мова. Комплексне видання. 2016. Вид. "Підручники та посібники"
Французька мова
1. Кобринець О.С. Практичний довідник за всією шкільною програмою. Французька мова.
(http://znoclub.com/pidgotovka-do-zno/829-pravilni-pidruchniki-dlya-pidgotovki-do-zno.html)
English Level Tests
Готуємось до ЗНО - 2016
Англійська мова (поглиблений рівень)
Англійська мова (середній рівень та рівень нижче середнього
Німецька мова (поглиблений рівень)
Німецька мова (середній рівень та рівень нижче середнього)
Французька мова (поглиблений рівень)
Французька мова (середній рівень та рівень нижче середнього)
Загальна характеристика Державної Підсумкової Атестації
з англійської мови у 2016 році
Готуємось до ЗНО - 2016.
Вивчаємо англійську мову: фразові дієслова.
Вивчати англійську непросто, якщо не знати як це правильно робити. Якщо говорити про підготовку до ЗНО, то ще складніше, бо крім загального підняття рівня володіння мовою треба ще навчитись товаришувати з тестовими завданнями, їх видами і секретами пошуку правильних відповідей.
Однак, робота з тестами не може відбуватись без певного багажу знань, так званої БАЗИ з іноземної. На допомогу приходять підручники, аудіо книги або відео з носіями мови, які допомагають розібратись як з граматикою, так із вживанням різних слів та фраз.
У програмі ЗНО з англійської мови є окрема граматична тема – фразові дієслова. Вказані наступні: get, be, look, keep, go, come, take, run, turn, call, break, give, put, make, clear, cut, fall, hold, let, hand. Однак, на жаль, не вказано, з якими саме прийменниками треба знати ці дієслова. Доводиться тільки здогадуватись.
Втім, з чогось-таки треба починати.
Ось серія відео з Адамом, який гарно пояснює фразові дієслова. Звичайно, для того щоб все зрозуміти треба вже мати принаймні рівень pre-intermediate. На щастя, під відео також є транскрипт. Хто не зрозумів, може перечитати, перекласти, використавши словник.
Enjoy viewing!
(http://znoclub.com/angliyska-mova/841-video-dlya-vivchennya-anglijskoji-movi-frazovi-dieslova.html)
Useful Links:
1) http://usefulenglish.ru/idioms/phrasal-verbs-main-list-a-c;
2) http://www.alleng.ru/mybook/7phv170/TOP170_alph.htm;
3) http://euroeducation.com.ua/article/36-english/126-phrasal-verbs-in-english-phrasal-verbs.html;
4) https://www.englishclub.com/vocabulary/phrasal-verbs-list.htm;
5) http://www.learn-english-today.com/phrasal-verbs/phrasal-verb-list.htm;
6) http://learnenglish.britishcouncil.org/en/english-grammar/verbs/phrasal-verbs;
7) http://www.englishpage.com/prepositions/phrasaldictionary.html